دبیرستان پسرانه غیر دولتی معراج (دوره اول و دوم) اداره آموزش و پرورش پیربکران اصفهان

به سایت دبیرستان پسرانه غیردولتی معراج(دوره اول و دوم) خوش آمدید 

کادرمجتمع غیر انتفاعی معراج سعی و تلاش وافری دارند که درتربیت و پرورش نسلی عالم و دانش پژوه ، نیک کردار و سلیم النفس ، با ایمان و راست گفتار ، خلاق و مبتکر ، آزاده و شجاع ، آگاه و مسئولیت پذیر ، پر تلاش و با نشاط گام برداشته که این سعی و

تلاش همراه با  همکاری شما دانش آموزان و اولیای گرامی به ثمر می نشیند.

شرایط مناسب برای مطالعه برای یک کنکوری

می‌خواهم تجربه‌ی آرامشی را که مکان مناسب مطالعه در سال کنکور به من هدیه داد برایتان بگویم. من سال گذشته کنکور دادم و رتبه‌ی 262 تجربی را به دست آوردم.

 

مکان مناسب: خانواده‌ها حتی‌الامکان شرایطی را فراهم کنند تا در این دوره‌ی حساس فرزندشان بتواند در یک محیط آرام و بدون مزاحمت مطالعه کند. اشیای موجود در اتاق نه‌تنها نباید باعث حواس‌پرتی شوند، بلکه باید تقویت‌کننده و انگیزه‌بخش باشند.

سعی کنید در اتاق خود چند قفسه کتاب داشته باشید. دیدن همه‌ی این کتاب‌ها در کنار هم در افزایش انگیزه و روحیه‌ی شما برای درس خواندن مؤثر است. من در دوره‌ی آمادگی برای کنکور در واحد مجزایی در طبقه‌ی پایین خانه درس می‌خواندم که تا حد زیادی شرایط ایده‌آل محسوب می‌شد و از صبوری و لطف خانواده‌ام در این خصوص بسیار سپاس‌گزارم.

 میز مطالعه: توصیه می‌کنم تا حد امکان از میز برای مطالعه استفاده کنند. دراز کشیدن و درس خواندن عادت مناسبی برای مطالعه نیست؛ زیرا در این حالت حجم هوایی که به شش‌ها وارد می‌شود کم‌تر از حالت عادی است و نتیجه‌ی آن کم شدن اکسیژن‌رسانی به مغز و احساس خواب‌آلودگی است. نشسته مطالعه کردن را جدی بگیرید اما اگر به حالات دیگر عادت کرده‌اید و ترک عادت برای‌تان سخت است و در این حالت هم نتیجه‌ی مطلوب گرفته‌اید، نیازی به ترک آن نیست. میز مطالعه‌ی خود را خلوت نگه دارید اما هنگام مطالعه‌ی هر مبحث، تمام منابع مورد نیاز آن را در دسترس قرار دهید تا مجبور نشوید از جایتان بلند شوید.

 میز مطالعه را در مکانی قرار دهید که نور کافی داشته باشد. در صورت وجود نور کافی علاوه بر این‌که از خستگی چشم جلوگیری می‌کنید باعث افزایش طراوت خود می‌شوید. اگر میز و صندلی مطالعه ندارید تلاش کنید نشسته درس بخوانید و روی کتاب خم نشوید.

 تهویه‌ی هوا: از دیگر مزیت‌های نزدیک بودن میز به پنجره، نقش آن در تهویه و رساندن هوای تازه به ریه‌هاست. اگر برای مدت طولانی در اتاق می‌مانید سعی کنید در طول روز چند بار پنجره را باز کنید تا هوای تازه در اتاق جریان داشته باشد. اتاق را با وسایل گرمایشی از درجه‌ی استاندارد 20 تا 25 درجه‌ی سانتی‌گراد گرم‌تر نکنید تا حالت خواب‌آلودگی به سراغتان نیاید.  اکسیژن را جدی بگیرید.

 در اتاق درس بخوانید! سعی کنید در رابطه با حفظ فضای آرام اتاق و شرایطی که در آن درس می‌خوانید با کسی تعارف نداشته باشید.

 دیوارها: بدون شک دیوار اتاق اکثر ما قبل از کنکور خالی از عکس، تابلو و سایر تزئینات نیست و با ورود به ایام کنکور، تزئینات ویژه و خاص درس خواندن هم به آن اضافه می‌شود. پیش از هر چیز لازم است به طور موقت تزئینات شلوغ و مخلّ تمرکز را کنار بگذارید و نقش درس را بر در و دیوار اتاق پررنگ‌تر کنید. اجازه دهید هر کسی که به اتاق وارد می‌شود بفهمد که یک کنکوری در این اتاق مشغول درس خواندن است. من بنا به سلیقه و نیاز‌های شخصی‌ام، مهم‌ترین چیزهایی را که روی دیوار اتاق نصب کرده و از آن‌ها استفاده‌ی مفید کردم به شرح زیر است:

 کلاسور ارزیابی

 جدول تناوبی

 ساعت عقربه‌دار

 جملات امیدبخش

 یک تخته‌ سفید و متعلقاتش

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...